Přihlásit se jako nájemník Přihlásit se jako majitel Přihlásit se jako firma
Nápověda Nápověda pro majitele Jak začít pronajímat na Flatio Průvodce pro vložení nabídky bytu či pokoje
Kategorie

Průvodce pro vložení nabídky bytu či pokoje

Průvodce pro vložení nabídky bytu či pokoje najdete na následující adrese: www.flatio.cz/pro-majitele/vlozit-nabidku

V prvním kroku nám sdělíte, s jakým typem nabídky a v jakém městě hodláte na Flatio začít inzerovat. Můžete zájemcům nabízet buď celé byty/domy či samostatné pokoje (pronájem lůžek u nás možný není a do budoucna tento typ pronájmů nezvažujeme). My se nyní zaměříme na průvodce pro vložení celého bytu, který se oproti samostatnému pokoji liší pouze v maličkostech.

Vložení nabídky bytu

Zvolte tedy položku Chci pronajímat byt a vyberte město, ve kterém se vaše bydlení nachází. Pokud v roletkovém menu takové město není, kontaktujte nás na [email protected] a my jej během pár hodin do systému doplníme. V průvodci pak vyberte položku Jiné. Stiskem tlačítka Pokračovat se dostanete do samotného průvodce pro vložení nabídky, který je rozdělen na dvě části - informace o vaší nabídce a informace o vás.

Vaše nabídka

V této sekci doplníte veškeré základní informace, které jsou potřebné pro správnou počáteční inicializaci vaší nabídky. Všechny informace lze upravovat i později v rámci aplikace Mé pronájmy, ve které vám kompletním vyplněním průvodce bude vytvořen uživatelský účet pro snadnou správu vašich nabídek, rezervací, nájemníků, atd.

 • Adresa - Pro správné zobrazení nabídky na mapě (a také správné propisování údajů do smlouvy o pronájmu) je třeba vyplnit ulicičíslo popisnéPSČ a město. Nenechte se zmást našeptávačem, může se stát, že vám vyplní pouze ulici a město. Tyto údaje však nejsou dostačující a museli bychom je později upravovat.
 • Byt - Systémově je pro nás důležitá také dispozice bydlení, na základě které můžete jednoduše inzerovat celý byt i po pokojích, pokud se k tomu v budoucnosti rozhodnete. Jakmile vyberete konkrétní dispozici, systém se vás zeptá, kolik je v bytě obytných pokojů. Takovým pokojem myslíme každý pokoj, ve kterém vaši budoucí nájemníci mohou přespat. Pokud tedy vyberete dispozici 3+1, ale jeden z těchto pokojů plní funkci čistě obývacího pokoje, ve kterém NELZE přespávat (a ani si to nepřejete), uveďte jako obytné pokoje pouze ty, kde to možné je (čili 1 nebo 2 pokoje). V praxi se tedy za obytný pokoj standardně považuje každá ložnice.
 • Pokoje - Na základě dispozice a počtu obytných pokojů se vám vygeneruje vybavení, které v těchto pokojích považujeme za standardní. Vyplňte, prosím, veškeré vybavení, které se v daných pokojích vyskytuje. Na tomto kroku si dejte záležet - valná většina dotazů od zájemců o bydlení se týká právě vybavení, obzvláště tehdy, pokud se zmiňované vybavení neshoduje s tím, co je viditelné na fotografiích (v těchto případech je vždy vhodné ujistit zájemce v popisku bydlení).
 • Popis - Titulek bydlení je něco, co v kostce vystihne ta největší pozitiva na vašem bydlení. Je vaše bydlení nonstop zalito slunečními paprsky? Zmiňte to! Jedná se o designovou pecku? Nebojte se na to poukázat! Titulek je v podstatě jako název či obal knihy, kterou chcete začít prodávat. Samotný popis bydlení je pak všechno, co najdeme vevnitř. A jelikož ho vnímáme jako velice důležitou položku ve vaší nabídce, věnovali jsme této problematice samostatnou sekci, kterou naleznete zde
  Pokud aktuálně nejste v té správné náladě na psaní mistrovského díla, nic se neděje, titulek bydlení i samotný popis můžete doplnit později v aplikaci Mé pronájmy.
 • Fotografie - V rámci průvodce pro vložení nabídky můžete okamžitě přiložit také fotografie vaší nabídky, pokud je však aktuálně nemáte po ruce, nic se neděje, tento krok můžete přeskočit a doplnit je později. Fotografie jsou pro vaši nabídku nesmírně důležité a v podstatě se jedná o to hlavní lákadlo, díky kterému se zájemce o bydlení rozhodne prokliknout do detailu nabídky a zajímat se o vaše bydlení detailněji. Proto se ujistěte, že jsou vaše fotografie kvalitní, ve vysokém rozlišení a dostatečně reprezentují nabízený prostor.
 • Cena a dostupnost - Neméně důležitými údaji o vaší nabídce je i nastavení ceny a dostupnosti bydlení. V rámci zjednodušení celého procesu jsme do tohoto kroku zakomponovali pouze základní nastavení ceny a dostupnosti, v aplikaci Mé pronájmy vám pak nabízíme možnosti rozšířeného nastavení ceny i dostupnosti tak, abysme naplno vyhověli vašim požadavkům a potřebám. Do ceny proto v tomto kroku vyplňte ideální výši nájmu, který byste si za pronájem na Flatio představovali - nezapomeňte, že ceny na Flatio zahrnují také energie a samozřejmě poplatek za zprostředkování. Doplňte také datum prvního dne, od kterého je bydlení fakticky dostupné pro inzerci a je tedy možné na něj vytvářet žádosti o rezervaci.

Informace o vás

Abychom mohli vaši nabídku vložit k nám do systému a poté na vaši žádost spustit její inzerci, je třeba doplnit informace také o vaší osobě.

 • Kontakt - Pro začátek nám od vás bude stačit pouze e-mailová adresa, na kterou vám bude chodit veškerá komunikace, a telefonní číslo, díky kterému s vámi bude moci být ve spojení naše ochotná zákaznická podpora. Můžeme se vám zaručit, že tyto údaje nebudou nijak zneužity a budou sloužit čistě pro komunikaci mezi vámi a službou Flatio. Proto od vás budeme potřebovat také souhlas se zpracováním osobních údajů.
 • O vás - Dále od vás budeme vyžadovat vaše ctěné jméno a příjmení, a stručné představení se budoucím nájemníkům - zájemce o bydlení totiž nezajímají informace pouze o vaší nabídce, ale také o vás samotných. Můžete se tedy rozepsat o své povazezálibách, případně zkušenostech s pronajímáním, a v jakých směrech můžete být budoucím nájemníkům nápomocní.
 • Heslo - Pro úspěšné vytvoření vašeho uživatelského profilu je důležité nastavení silného hesla. Zvolte vaše heslo rozumně - mělo by obsahovat jak malá a velká písmena, tak číslice a speciální znaky (při vyplňování vám bude asistovat indikátor síly hesla).

Průvodce vkládáním nabídky se snažíme neustále vyvíjet a upravovat na základě zpětné vazby jak vaší, tak zájemců o bydlení - často se totiž stává, že zájemcům některé informace v detailu nabídek chybí. Pokud se jedná o opakující se dotazy, zvažujeme zařazení takových položek přímo do procesu vkládání nabídky. 

Ať už jste však průvodcem prošli v jakékoliv fázi jeho vývoje, pokud vaší nabídce budou nějaké informace chybět, ozveme se vám, a vy si je jednoduše doplníte v aplikaci Mé pronájmy.

 
Byl tento článek přínosný?