Přihlásit se jako nájemník Přihlásit se jako majitel Přihlásit se jako firma

Veronika R.

Hledáme dlouhodobý pronájemJsem Veronika a se svým přítelem Katrim hledáme dočasné bydlení. Já jsem z Česka a nyní se stěhuji do Prahy za prací a svým přítelem, který zde pracuje v restauračním byznysu. Po otci je egyptské národnosti, po matce však Brit a angličtina je také jeho komunikační jazyk. V České republice je nyní rok a čtvrt, a česky již velice dobře rozumí. Jsme spolu od srpna loňského roku a nyní plánujeme společnou budoucnost a bydlení.

Jsme mladý, slušný a klidný pár, bez domácích mazlíčků. Bylo by nám potěšením, kdybychom pro první společný měsíc v Praze našli zázemí v pěkném bytě.

Co přesně hledáme

Jak jsem naznačila v úvodu, hledáme dočasný pronájem, který nám umožní výběr bytu na delší dobu. Běhání po prohlídkách, papírování a všechno to kolem shánění bytu k pronájmu je vyčerpávajcí a časově náročné. Nedokážu si představit, že bych při tom všem dojížděla každý den do Prahy. Takhle to bude rozhodně příjemnější. Přítel zatím sdílí menší byt se spolubydlícím. My ale hledáme prostor pouze pro sebe.

Jelikož hledáme byt pouze na měsíc, chceme aby byl vybavený.

Jaký byt jsme nakonec vybrali

Zalíbilo se nám opravdu hodně bytů a bylo náročné mezi jimi vybrat ten pravý. Velmi důležitá pro nás byla cena, nechtěli jsme utratit příliš mnoho, jelikož najít si byt na dlouhodobý pronájem je ze začátku docela dost časově náročné, když si vezmete kolik peněz potřebujete na kauci nebo provizi pro realitku. Nakonec jsme vybrali jeden velmi pěkný menší byt 1+kk ve druhém patře domu na Praze 9. Už se nemůžeme dočkat.

Nejvíc se nám líbí, jak je byt prostorný a prosvětlený. Například v předsíni se nemusíme při obouvání vůbec mačkat. Ráno ocením hlavně nedalekou zastávku tramvaje. Jsme prostě nadšení.

A jak to všechno dopadlo

Dlouhodobý pronájem jsme nakonec úspěšně našli. Nyní si ho zařizujeme přesně podle našich představ. Děkujeme Flatio za náš skvělý první společný měsíc. Hledání našeho současného bytu bylo mnohem jednodušší.

Začněte psát svůj vlastní příběh

Najděte si na Flatio bydlení od 1 měsíce.