Přihlásit se jako nájemník Přihlásit se jako majitel Přihlásit se jako firma

Připojte se k našemu klubu "Inspektorů nomádů"

Jste digitálním nomádem, který žije a dýchá tímto životním stylem? Jste fotografem, influencerem v oblasti cestování nebo hvězdou Instagramu, TikToku či YouTube, která s nadšením sdílí své zkušenosti s ostatními lidmi, kteří chtějí životní styl digitálního nomáda vyzkoušet nebo si jej udržet? Líbí se vám představa, že vytváříte obsah a jste za to odměňováni? Pokud jste na tyto otázky odpověděli kladně, rádi bychom vás pozvali do našeho "Klubu inspektorů nomádů"!

Možná se ptáte, co je to za klub?

Jedná se o klub, který sdružuje digitální nomády a influencery s cestovatelskou tematikou, kteří výměnou za bezplatné pobyty hodnotí a ověřují ubytování uvedené na Flatio.

Jako "inspektoři" se ubytovávají v nabídkách bydlení inzerovaných na Flatio, ověřují je a udělují jim odznak "Ověřeno digitálními nomády", pokud jsou tyto nabídky vhodné pro práci z domova. Tento proces pomáhá dalším digitálním nomádům, kteří uvažují, že si pronajmou ubytování přes Flatio, aby se rozhodli na základě kvalitních informací a vybrali si ubytování, kde mohou být produktivní a odpočívat s maximálním komfortem.

Výhody

 • Ubytování zdarma
 • 20%sleva na budoucí rezervace
 • Zviditelnění prostřednictvím našich platforem
 • Příspěvek komunitě digitálních nomádů

Povinnosti

Požadujeme, abyste na svých sociálních sítích vytvořili a zveřejnili alespoň následující obsah:

 • 1minutové video o nemovitosti a vaší zkušenosti.
 • Video z prohlídky nemovitosti
 • Fotografie a videa nemovitosti a jejího okolí

Splňujete kritéria?

 • Více než 10 tisíc sledujících/odběratelů na Instagramu, TikToku nebo YouTube
 • NEBO webové stránky s více než 40 tisíci návštěvami měsíčně

Klub inspektorů nomádů LITE

Nejste influencerem? Žádný problém! I tak si vašeho názoru vážíme!

Pokud ještě nesplňujete kritéria pro vstup do našeho Klubu inspektorů nomádů, můžete se připojit k LITE verzi tohoto klubu.

Můžete tak přispět komunitě digitálních nomádů tím, že jim dáte vědět, zda je nabídka na Flatio vhodná pro práci z domova, aby se tak mohli o pronájmu informovaně rozhodnout.

Vysvětlíme vám, jak to funguje.

Jestliže si pronajmete ubytování přes Flatio a pošlete nám své hodnocení nemovitosti, budete považováni za člena našeho Klubu inspektorů nomádů LITE.

Za to, že se s námi podělíte o svůj cenný názor, získáte až 25 EUR z poplatku za službu jako CASHBACK spolu s poukazem v hodnotě 25 EUR.

Zde je uvedeno, co musíte do své recenzi zahrnout, abyste získali část peněz zpět:

 • Skutečnou rychlost Wi-Fi připojení
 • Zda je v pronajímané nemovitosti vyhrazený pracovní prostor
 • Zda je v pronajímané nemovitosti místo na cvičení a meditaci uvnitř nebo vně objektu
 • Zda je z pronajímané nemovitosti snadno dostupná veřejná doprava a místa oblíbená mezi digitálními nomády

Na co ještě nezapomenout?

Minimální požadovaná délka
Recenze musí být komplexní a obsahovat alespoň 1500 znaků. Každá výše uvedená část by měla obsahovat minimálně 250 znaků.

Test rychlosti Wi-Fi
Přiložte snímek obrazovky s testem rychlosti Wi-Fi, abyste jasně ukázali výkon sítě.

Fotografie
Přiložte výběr 5-10 fotografií zobrazujících nemovitost a její okolí. Nezapomeňte připojit alespoň jednu fotografii, která zobrazuje využití pracovního prostoru, například někoho, kdo aktivně využívá notebook u svého stolu.

Zasílání příspěvků
Svou recenzi zašlete na adresu [email protected], abyste měli jistotu, že se dostane ke správnému příjemci.

Vítáme vás v našem Klubu inspektorů nomádů (LITE) a těšíme se na vaše hodnocení.

Často kladené dotazy

Rádi byste se o odznaku a klubu dozvěděli více? Pak se do toho pojďme pustit!

Co znamená odznak "Ověřeno digitálními nomády"?
Jedná se o odznak (označení) udělovaný nemovitostem, které byly ověřeny jako vhodné pro práci z domova, pokud jde o rychlost Wi-Fi, kvalitu pracovního prostoru, jeho umístění atd. Odznak "Ověřeno digitálními nomády" udělují členové "Klubu inspektorů nomádů", kteří danou nemovitost ověřují.
Kde se odznak zobrazuje?
Zobrazuje se v inzerci nemovitosti v sekci "Ověřeno digitálními nomády".
Proč spolupracujete s digitálními nomády a influencery s cestovatelskou tematikou jako jsou například "Inspektoři nomádi"?
Digitální nomádi jsou hlavní cílovou skupinou Flatio a v současné době tvoří přibližně polovinu našich nájemců. Z toho důvodu spolupracujeme s influencery, kteří důvěrně znají životní styl digitálních nomádů a jedinečné potřeby nájemníků, kteří pracují z domova.
Jaké jsou benefity odznaku "Ověřeno digitálními nomády" pro digitální nomády?
Tento proces pomáhá digitálním nomádům, kteří uvažují, že si pronajmou ubytování přes Flatio, aby se rozhodli na základě kvalitních informací a vybrali si ubytování, které vyhovuje všem požadavkům na možnost práce z domova a potřebám specifického životního stylu jako jsou například cvičení, meditace atp.
Jaké jsou benefity odznaku "Ověřeno digitálními nomády" pro pronajímatele?

Jejich nemovitosti budou zvýrazněny jako jedny z našich nabídek bydlení, které byly "Ověřeny digitálními nomády", což pro ně znamená více potencionálních zájemců o jejich ubytování.

Zároveň také bude mít jejich ubytování větší dosah a viditelnost než jiné nabídky, protože "Inspektor nomád", který u nich pobývá, vytvoří řadu fotografií a videí o svých zkušenostech.

Tento obsah je sdílen na sociálních médiích Flatio a daného "inspektora nomáda". Veškerý vytvořený obsah bude k dispozici v jejich nabídce bydlení, dokud bude odznak platný.

To vše jim pomůže získat důvěru většího počtu digitálních nomádů, kteří bývají profesionálními a důveryhodnými nájemníky, strávit méně času odpovídáním na otázky potenciálních nájemníků před jejich nastěhováním a efektivněji tak jejich nemovitost pronajímat.

Jaký druh obsahu je potřeba, aby "inspektoři nomádi" vytvářeli a publikovali?

Od našich partnerů "Inspektorů nomádů" požadujeme, aby na svých sociálních sítích vytvořili a publikovali následující obsah:

 • Minutové video o ubytování a jejich zkušenostech se zmínkou o "Klubu inspektorů nomádů" a o tom, jak Flatio zprostředkovalo jejich pobyt.
 • Video s prohlídkou nemovitosti
 • Fotografie a videa nemovitosti a jejího okolí v závislosti na tom, jakou platformu "Inspektor nomád" nejčastěji užívá (s označením Flatio a použitím tagu #myflatioroutine
Jaké jsou minimální požadavky na členství v "Klubu inspektorů nomádů"?

Minimálně 10 tisíc sledujících/odběratelů na Instagramu, TikToku nebo YouTube NEBO blog/webové stránky/podcast se 40 tisíci uživateli měsíčně.

Poznámka: I přes tento minimální požadavek budou všechny žádosti posuzovány individuálně. Pokud máte například pouze 8 tisíc sledujících/odběratelů na platformách sociálních médií, ale neuvěřitelný talent pro tvorbu obsahu a velmi angažovanou komunitu, určitě vaši žádost rádi zvážíme.

Co získají "inspektoři" digitální nomádi za inspekci nemovitosti?

"Inspektory nomády" považujeme za speciální nájemce, které Flatio v rámci spolupráce zve k inspekci různých nabídek bydlení. Jejich pobyt je tedy na nás. To znamená, že mohou poznávat nová místa nebo znovu objevovat místa, která již navštívili, aniž by museli platit nájemné.

Členové klubu získají 20%slevu na servisní poplatek, pokud si v budoucnu rezervují ubytování přes Flatio pro svou osobní potřebu, nikoli však v rámci partnerství.

Zviditelnění, které toto partnerství "Inspektorům nomádům" přináší, má navíc potenciál přivést jim nové sledující, zákazníky, čtenáře, obchodní partnery atd.

Jak dlouho "inspektor nomád" zůstane v dané nemovitosti?
Minimální délkou pronájmu jsou 3 noci. Pronajímatelé si mohou nastavit svou vlastní maximální délku pronájmu.
Jaké jsou minimální požadavky na nemovitost, aby mohla být považována za "Ověřenou digitálními nomády"?

1- Stabilní Wi-Fi připojení s minimální rychlostí stahování 30 Mb/s a minimální rychlostí odesílání 5 Mb/s.

Důležité:

 • Jedná se o "skutečnou" rychlost Wi-Fi, nikoli o rychlost uvedenou ve smlouvě pronajímatele s poskytovatelem služeb. Inspektoři si mohou "skutečnou" rychlost Wi-Fi ověřit na webu speedtest.net.
 • Minimální rychlost stahování 30 Mb/s a minimální rychlost odesílání 5 Mb/s je obvykle dostatečná pro používání 1-2 osobami. Pronajímatelům doporučujeme nastavit ještě rychlejší Wi-Fi připojení, aby jejich nemovitost byla vhodná i pro rodiny digitálních nomádů.
 • Doporučujeme změřit "skutečnou" rychlost Wi-Fi v prostorách pronajímané nabídky bydlení, kde mají digitální nomádi pracovat. Pokud je například router daleko od jejich pracovního místa, může rychlost i kvalita internetu výrazně klesnout.
 • "Inspektorům nomádům" doporučujeme, aby se o rychlosti Wi-Fi zmiňovali v obsahu, který vytvářejí.

2. Vyhrazený pracovní prostor uvnitř nemovitosti (s kvalitním pracovním stolem a kancelářskou židlí, dostatečným prostorem pro práci, dobrým osvětlením a nízkou hladinou hluku pro soustředěnou práci).

3- Místo pro cvičení a meditaci uvnitř bytu nebo mimo něj.

4- Snadný přístup k veřejné dopravě a místům oblíbeným mezi digitálními nomády (jako jsou například co-workingy, kavárny, posilovny a pláže).

Jak celý proces probíhá?
 • Požádáte o členství v našem "Klubu inspektorů nomádů".
 • Spojíme vás s pronajímatelem, který si vyžádal inspekci své nemovitosti, aby získal odznak "Ověřeno digitálními nomády".
 • Po domluvě se ubytujete v dané nemovitosti pronajímatele a pečlivě zkontrolujete, zda splňuje všechny požadavky, aby mohla být považována za "Ověřenou digitálními nomády".
 • Informujete nás o výsledku vaší inspekce.
 • Pokud nemovitost klasifikujete jako "Ověřenou digitálními nomády", přidáme k nabídce bydlení příslušný odznak.

Poznámka: Flatio a "Inspektor nomád" zveřejní vytvořený obsah na sociálních sítích, aby ověřenou nemovitost propagovali i přes možnost, že nabídka nebude označena jako "Ověřena digitálními nomády". Touto cestou se snažíme poděkovat pronajímateli za ubytování "Inspektora nomáda".

Jak se mohu přihlásit do "Klubu inspektorů nomádů"?
Vše, co je potřeba udělat, je podat přihlášku. Poté vás budeme kontaktovat a domluvíme se s vámi na dalším postupu.
Kolik nemovitostí mohu každoročně ověřovat?
V současné době není počet nemovitostí, pro které se můžete přihlásit k inspekci, nijak omezen, pokud obě strany shledají toto partnerství za prospěšné.
Jaký je minimální počet nemovitostí, které musím v rámci tohoto partnerství ověřit?
Každých 24 měsíců je třeba provést inspekci alespoň jedné nemovitosti. V opačném případě budeme bohužel muset vaše členství v klubu zrušit. Pokud ke zrušení dojde, nebude možné o členství znovu požádat po dobu šesti měsíců.
Mohou o udělení odznaku "Ověřeno digitálními nomády" pronajímatelé žádat jak pro soukromé pokoje, tak i celé nemovitosti?
Ano, o tento odznak mohou požádat jak pronajímatelé celých nemovitostí (dům, vilu, byt, bungalov atd.), tak i soukromých pokojů.
Jak dlouho je odznak "Ověřeno digitálními nomády" platný?
18 měsíců. Po uplynutí platnosti odznaku může pronajímatel znovu požádat o ověření své nemovitosti.
Co mohou pronajímatelé dělat, když nedostanou odnak hned napoprvé?

Pronajímatelé by měli vzít v potaz zpětnou vazbu od "inspektora nomáda", který ověřoval jejich nabídku bydlení, a zlepšit stav nemovitosti (z hlediska Wi-Fi a/nebo fyzického prostoru) tak, aby splňovala minimální požadavky pro práci z domova.

Poté, co provedou zlepšení, mohou znovu požádat o inspekci a případné ověření své nemovitosti.

Věříme, že je to pro vás jakožto digitálního nomáda nebo influencera v oblasti cestování skvělá příležitost, jak pomoci ostatním členům rostoucí komunity digitálních nomádů chytřeji se rozhodovat a zpříjemnit si pobyt ve vybrané destinaci. Co myslíte vy?

Pokud se vám tato nabídka líbí, vyplňte přihlášku do klubu a my ji co nejdříve zrevidujeme.

Pokud máte jakékoli dotazy, neváhejte nás kontaktovat na [email protected]. Budeme rádi, když se stanete váženým členem našeho "Klubu inspektorů nomádů".

Těšíme se na vás!