StayProtection pro nájemníky - Flatio
Přihlásit se jako nájemník Přihlásit se jako majitel Přihlásit se jako firma

Získejte plné krytí pobytu.
Vaše bezpečnost je naší prioritou!

Stay Benefits - Powered by AXA

V ceně pronájmu je zahrnuto pojištění odpovědnosti za škody až do výše 20 000 EUR po dobu vašeho pobytu. Můžete také využívat asistenční služby až do výše 500 EUR v případě problémů, jako jsou mimo jiné například uzamčené dveře a nutné opravy domácích spotřebičů. Krytí lze dokonce využít i na některé škody způsobené kočkou/psem. Tato exkluzivní nabídka se vztahuje na všechny pobyty, kde není vyžadována vratná kauce. Online podpora 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Vyvážená nájemní smlouva vhodná pro žádosti o víza

Všichni nájemci využívají Flatio nájemní smlouvu, která je vhodná pro podání žádostí o víza, a je k dispozici v 7 jazycích. Díky 30denní výpovědní lhůtě a jednoduchému prodloužení nebo ukončení smlouvy můžete být plně flexibilní.

Garance nastěhování s 24/7 tísňovou linkou

V den nastěhování a následující den můžete snadno požádat o náhradní ubytování až na 7 dní a okamžité vrácení peněz v plné výši. Níže naleznete seznam případů, kdy máte nárok na Garanci nastěhování.

100% ochrana peněz

Flatio: Váš štít proti podvodnému jednání. Abyste byli v bezpečí, stačí dodržovat naše postupy, komunikovat a provádět transakce výhradně na naší platformě. Vaše peníze u nás zůstanou, dokud se bezpečně nenastěhujete.

Žádné vratné kauce

Ujměte se otěží vašeho cash flow a vyhněte se případným sporům o vracení kaucí. Pronajímatele na Flatio vedeme k tomu, aby nevybírali vratné kauce (s výjimkou případů, kdy výběr vratné kauce nařizuje zákon), a zajistili vám tak bezproblémový pronájem.

Podpora 7 dní v týdnu

Ve Flatio jsme v tom s vámi, dokud se neodstěhujete. Můžete nás kdykoli kontaktovat a my uděláme vše pro to, abychom vám pomohli. Všechny požadavky vyřešíme do 24 hodin.

Stay Benefits - Powered by AXA

Vaše Flatio je vybaveno balíčkem Stay Benefits, který jsme pro vás vyvinuli ve spolupráci se společností AXA. Tento balíček je zcela zdarma. Zajišťuje vám komplexní bydlení bez starostí.

Získejte pojištění odpovědnosti až do výše 20 000 EUR na celý váš pobyt. Pojištění vás ochrání před nečekanými událostmi. Dále nabízíme asistenční služby až do výše 500 EUR na běžné problémy v domácnosti, jako jsou například zablokované dveře nebo nefunkční spotřebiče. Nezapomeňte, že se toto krytí vztahuje i na specifické škody způsobené psem/kočkou! A pro veškeré tyto případy můžete využít nepřetržitou online podporu.

Všechny tyto výhody se vztahují pouze na rezervace, kde není vyžadována vratná kauce.

Více informací o tomto tématu naleznete v naší Nápovědě.

Pojištění odpovědnosti
až do €20 000
Asistenční služby
až do €500
24/7 online podpora
pro všechny služby Stay Benefits

Často kladené dotazy

Jak mohu nahlásit škody?

Chcete-li nahlásit novou škodu v nemovitosti pronajímatele, kterou jste neúmyslně způsobili, je nutné co nejdříve kontaktovat vašeho pronajímatele. Nezapomeňte mu o této události poskytnout veškeré potřebné informace, včetně případných podpůrných fotografií nebo videí. Pronajímatel je pak zodpovědný za podniknutí dalších kroků, a to za asistence společnosti AXA.

V případě, že jste již opravu škody uhradili z vlastní kapsy, můžete se obrátit přímo na AXA Assistance a požádat o proplacení již vynaložených nákladů. Kontaktní údaje naleznete v sekci "Kontakt" ve svém Flatio profilu.

Co když škodu způsobí moje kočka nebo pes?

Nemějte obavy, Stay Benefits zahrnují i tento druh poškození! Kryjeme vám záda.

Co když způsobím škodu po požití alkoholu?

Pokud je uvedeno, že škody přímo souvisí se zneužíváním návykových látek, nebude bohužel možné nárokovat jejich úhradu, protože se v tomto případě jedná o jednu z možných výluk. V takových situacích byste byli plně zodpovědní za pokrytí nákladů spojených se škodami.

Mám problémy s připojením k internetu, pomůže mi někdo?

Samozřejmě, jsme tu pro vás!

Stay Benefits zahrnují dvě hodinové konzultace pro asistenci v oblasti IT. Stačí, když se obrátíte na AXA Assistance pomocí kontaktních údajů uvedených v sekci "Kontakt" ve vašem Flatio profilu. Nepřetržitá online podpora vám zajistí pomoc, kdykoli ji budete potřebovat!

Zamkl jsem si vchodové dveře nebo jsem ztratil klíče. Nemohu se dostat dovnitř. Jak mohu tento problém vyřešit?

Pokud budete někdy potřebovat zámečnické služby, můžete si být jisti, že AXA Assistance je vám k dispozici. Společnost AXA je tu pro vás, aby vám pomohla najít dostupného odborníka a uhradit potřebné náklady.

Případně si můžete zámečníka vyhledat sami, a jakmile budou služby poskytnuty, a vy obdržíte fakturu, jednoduše ji předáte společnosti AXA. Ta se o následnou úhradu výdajů postará.

V jakých případech mohu využít nepřetržitou linku?

Online linku AXA Assistance, která je k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu, můžete využít k:

  • vyhledání okamžité pomoci v rámci balíčku Stay Benefits v případě potíží, jako jsou například problémy s internetovým připojením nebo poruchy domácích spotřebičů,
  • nahlášení jakýchkoli náhodně způsobených škod v nemovitosti,
  • požádání o proplacení již opravených a uhrazených škod nebo asistenčních služeb,
  • řešení problémů během nastěhování, včetně žádosti o odstoupení od nájemní smlouvy spojené se službou Garance nastěhování.
Jaký je rozdíl mezi StayProtection a Stay Benefits?

StayProtection pro nájemníky je Flatio krytí, které se na vás vztahuje vždy bez ohledu na to, kterou nemovitost si pro svůj pobyt vyberete. Bylo navrženo pro ochranu vás, vašich peněz a vašeho klidu na duši.

Stay Benefits jsou pak speciální částí StayProtection balíčku, která však není zahrnuta u všech Flatio nemovitostí, jelikož její dostupnost závisí na nastaveních pronajímatelů. Hlavním záměrem Stay Benefits je pokrýt vás v případě, že se během vašeho pobytu něco rozbije nebo poškodí.

Mohu se cítit bezpečně v případě, že nabídka poskytuje pouze krytí StayProtection (bez Stay Benefits)?

Samozřejmě! I když Stay Benefits poskytují extra krytí ve specifických situacích, zůstáváte dobře chráněni i bez nich. Náš standardní plán StayProtection zajišťuje komplexní krytí, včetně exkluzivní Garance nastěhování, takže se při pronájmu přes Flatio můžete vždy cítit v bezpečí.

Vyvážená nájemní smlouva vhodná pro žádosti o víza

Vyvážená nájemní smlouva vhodná pro žádosti o víza

Naše nájemní smlouvy zajišťují pronajímatelům i nájemcům stejná práva. Výhodou je také vysoká flexibilita, snadné prodlužování a jednoduchá 30denní výpověď, což tvoří základ pro bezproblémový pronájem.

Snažíme se vycházet vstříc potřebám naší celosvětové komunity nájemců, proto je naše nájemní smlouva k dispozici v 7 jazycích. Navíc je vhodná k získání víz, což vám usnadní vaši cestu za poznáním.

A co je nejlepší? Celý proces je digitální. Naše nájemní smlouva se generuje a podepisuje online, takže vše můžete dokončit během několika minut.

Často kladené dotazy

Liší se nájemní smlouva v jednotlivých zemích?

Naše nájemní smlouvy se v jednotlivých zemích mírně liší, protože vždy dodržujeme všechny lokální zákony a předpisy. Proto se některé části mohou mírně lišit kvůli určitým právním požadavkům dané lokality.

Nemusíte se však nijak obávat, před zasláním rezervace si vždy můžete zkontrolovat přesnou nájemní smlouvu, která se bude na konkrétní rezervaci vztahovat. Příslušný vzor nájemní smlouvy uvádíme v detailu každé nabídky bydlení.

Jak mohu získat nájemní smlouvu s vlastnoručním podpisem pronajímatele?

Samozřejmě! Přestože fyzicky podepsaná nájemní smlouva není poskytována automaticky, protože operujeme s elektronickými podpisy, můžete vždy požádat pronajímatele, aby vám zaslal manuálně podepsanou kopii.

Mnoho našich pronajímatelů je s touto nutností obeznámeno, zejména proto, že řada nájemců vyžaduje vlastnoručně podepsanou nájemní smlouvu při podávání žádosti o víza.

Mohou mít pronajímatelé vlastní nájemní smlouvu?

Taková možnost není na Flatio k dispozici. Ochrana našich nájemců je pro nás prioritou. Snažíme se zajistit, aby veškeré transakce byly legální a legitimní, a abychom zabránili jakékoli formě podvodného jednání. Proto u pronájmů přes Flatio vždy podepisujete nájemní smlouvu, kterou jsme pečlivě navrhli tak, abychom předešli jakýmkoli potenciálním problémům, které by mohly negativně ovlivnit vaše zkušenosti s pronájmem.

Garance nastěhování s 24/7 tísňovou linkou

Naši agenti před inzerováním na Flatio ručně kontrolují a schvalují každého jednotlivého pronajímatele a nabídku. Abychom zamezili jakémukoli podvodu, před inzerováním nemovitostí se přímo spojí s každým pronajímatelem.

Chápeme, jak vám může zničit plány situace, kdy vaše ubytování neodpovídá popisu nebo když se váš pronajímatel nedostaví na předání klíčů. Proto děláme vše pro to, aby se to nestalo. A pokud i přes to všechno nepůjdou věci podle plánu, připravili jsme pro vás Garanci nastěhování s vyhrazenou nonstop linkou, která zajistí, že se vám dostane pomoci, kdykoli ji budete potřebovat.

Naše Garance nastěhování zajišťuje, že získáte okamžitou plnou náhradu nájmu a poplatku za služby. Zaplatíme také až 7 dní náhradního ubytování (až 125 % původní ceny denního pronájmu). Navíc vám pomůžeme najít jiné místo k pobytu a při další rezervaci přes Flatio získáte slevu 100 % na servisní poplatek.

Naším cílem je, aby vaše nastěhování bylo co nejhladší.

Garance nastěhování s 24/7 tísňovou linkou

Často kladené dotazy

V jakých případech mám nárok na uplatnění Garance nastěhování?

Odstoupení od smlouvy spojené s naší Garancí nastěhování můžete uplatnit, pokud:

  • ubytování neodpovídá popisu uvedenému v době podání žádosti o rezervaci nebo
  • pobyt v původním ubytování není možný z jiných důvodů a jeho stav nelze okamžitě napravit.

Veškeré podrobnosti a konkrétní příklady případů naleznete v tomto článku.

Na koho se mám pro uplatnění nároku na Garanci nastěhování obrátit?

V takových případech je pro okamžité řešení důležité ozvat se co nejdříve. Můžete se buď obrátit na tým zákaznické péče Flatio prostřednictvím e-mailu na adrese [email protected] nebo můžete využít nepřetržitou pohotovostní linku poskytovanou společností AXA Assistance. Telefonní číslo na pohotovostní linku vám bude zasláno v den vašeho nastěhování prostřednictvím e-mailu a SMS.

Ať už zvolíte jakýkoli způsob, nezapomeňte uvést všechny potřebné údaje spolu s podpůrnými důkazy, abyste nám pomohli pochopit váš problém a předešli tak případné prodlevě v jeho řešení.

Kdy je lhůta pro uplatnění Garance nastěhování?

Odstoupení od nájemní smlouvy je možné do 20:00 dne následujícího po dni zahájení nájmu uvedeném v nájemní smlouvě. Pokud tedy například vaše nájemní smlouva začíná v pondělí, máte možnost využít službu Garanci nastěhování do 20:00 následujícího dne (úterý).

Vezměte prosím na vědomí, že aby bylo možné uplatnit službu Garanci nastěhování, je nutné informovat do této lhůty o odstoupení od smlouvy tým péče o zákazníky Flatio nebo AXA Assistance a předložit veškeré podklady.

Má pronajímatel možnost problém vyřešit?

Každý případ je jedinečný. Pokud je zřejmé, že lze problém snadno napravit, dáváme pronajímateli 48 hodin na jeho nápravu.

Pokud jste byli například ubytováni do jiné nemovitosti, než jste si zarezervovali, pronajímatel má možnost chybu napravit tím, že vás přestěhuje do správné nemovitosti. Je tak možné se vyhnout vypovězení smlouvy. Nebo jestliže chybí zásadní součást vybavení (např. lednice), což vám znemožňuje pobyt v daném ubytovacím zařízení, dáváme pronajímateli čas, aby svůj příslib dodržel.

Kromě toho existují i jiné způsoby, jak se vyhnout odstoupení od smlouvy, pokud se vy i pronajímatel dohodnete na alternativním řešení. Mezi tyto možnosti patří například snížení nájemného nebo vám může pronajímatel nabídnout jiné, vhodnější ubytování, ve které můžete zůstat.

Jak rychle dostanu své peníze zpět?

K těmto případům přistupujeme s nejvyšší prioritou a zaručujeme co nejrychlejší vrácení peněz. Ve většině případů jsme schopni vrácení peněz vyřídit ještě týž den, kdy podepíšete výpověď nájemní smlouvy. Můžete si být si jisti, že za předpokladu, že máme informace o vašem bankovním účtu, vrácení peněz netrvá nikdy déle než 3 dny.

100% ochrana peněz

100% ochrana peněz

Naše inovativní postupy jsou navrženy tak, aby minimalizovaly podvodné jednání.

Tím, že budete komunikovat a provádět platby pouze prostřednictvím Flatio, máte zaručenou bezpečnou zkušenost bez podvodů. Vaše peníze vždy zůstanou v bezpečí u nás, dokud se úspěšně nenastěhujete.

Věříme, že při hledání nového domova je zásadní klid, a přesně to se snažíme zajistit.

Žádné vratné kauce

Zažijte svobodu bydlení bez kaucí s Flatio. Změnili jsme proces pronájmu a povzbuzujeme pronajímatele, aby zapomněli na vybírání kaucí všude, kde jim to zákon umožňuje.

To přináší bezproblémové pronajímání a eliminuje finanční zátěž spojenou s vysokými částkami za platby kaucí předem.

Ve Flatio je celý svět vaším domovem. Naše zásady nevybírání vratných kaucí nabízejí maximální flexibilitu, pohodlí a umožňují vám více žít a méně se starat!

Žádné vratné kauce
Podpora 7 dní v týdnu

Podpora 7 dní v týdnu

Náš specializovaný tým je vám k dispozici již od uvedení nemovitosti na naši platformu až po dokončení samotného pronájmu, a je připraven usnadnit vám cestu. Díky specializované podpoře v několika jazycích vám slibujeme, že všechny vaše požadavky vyřešíme nejpozději do 24 hodin a zajistíme, že vaše záda budou krytá.

tenant
Tak proč čekat? Přidejte se k rodině Flatio!

Začněte pronajímat v klidu. S Flatio nejenom pronajímáte – jste neustále chráněni díky StayProtection!

Začít hledat