Nápověda - Flatio
Přihlásit se jako nájemník Přihlásit se jako majitel Přihlásit se jako firma

Vítejte v centru nápovědy Flatio.
Jak Vám můžeme pomoci?

Hledáte nové bydlení pro svůj pobyt?
Nápověda pro nájemníky
Hledáte nové nájemníky?
Nápověda pro majitele

15 nejčastějších dotazů nájemníků

Jak dlouhý pronájem si na Flatio mohu najít?
Nevíte, jak Flatio limituje délku pobytu? I když se zaměřujeme na střednědobé pronájmy, povolujeme všechny nájemní typy! Detaily naleznete…
Co všechno je zahrnuto v ceně pronájmu?
Chcete vědět, co je zahrnuto v nájemních cenách Flatio ubytování? Všechny hlavní výdaje! Využijte tento článek pro zjištění detailů.
Musím na Flatio platit kauci nebo nějaké poplatky navíc?
Jak jsou nastaveny Flatio zásady pronajímání bez kauce a proč nějaké nabídky kauci stále požadují? Níže zjistíte, jak vše funguje!
Mohu si vybrané ubytování před nastěhováním osobně prohlédnout?
Chtěli byste si nemovitost prohlédnout předtím, než se oficiálně rozhodnete pro rezervaci? Zjistěte, jak to na Flatio funguje!
Co je servisní poplatek a proč jej musím platit?
Zjistěte vše o jednorázovém servisním poplatku - proč se platí, jak je vypočítaný a jaké služby vám díky němu poskytujeme!
Jak mohu rezervovat vybrané bydlení?
Jak vypadá proces rezervování ubytování na Flatio a jak jím můžete projít? Podívejte se na našeho průvodce v tomto článku!
Mohu kontaktovat majitele ještě předtím, než odešlu rezervaci?
Máte dodatečné otázky o daném ubytování nebo byste se pronajímatele chtěli zeptat na něco jiného? Podívejte se, jak jej můžete kontaktovat!
Mohu svou žádost o rezervaci zrušit?
Změnili jste na ubytování názor po vytvoření žádosti o rezervaci? V tomto článku se dozvíte, jak rezervaci můžete zrušit.
Co se bude dít poté, co majitel schválí mou žádost o rezervaci?
Zajímá vás, jaký proces následuje po přijetí vaší žádosti o rezervaci pronajímatelem? Další kroky jsou na vás! Více se dozvíte níže.
Kdy musím zaplatit nájem?
Zajímá vás, jak jsou nastaveny data splatnosti nájmů? Systém je jednoduchý! Podívejte se na naše vysvětlení v tomto článku.
Jakým způsobem mohu zaplatit nájem?
Nejste si jistí, jaké Flatio nabízí možnosti plateb nebo co dělat v případě, že platba neprojde? V tomto článku naleznete našeho detailního…
Mohu získat fakturu za nájem nebo jiný doklad o platbě?
Jak na Flatio funguje vystavování faktur a kdo vám tuto dokumentaci může zajistit? Přečtěte si tento článek a zjistěte vše, co je třeba vědět!…
Mohu smlouvu ukončit ještě předtím, než se nastěhuji? (Storno podmínky)
Potřebujete zrušit již platnou nájemní smlouvu? Zjistěte, jak to lze provést, a přečtěte si vše o našich storno podmínkách!
Jak probíhá nastěhování?
Zde se můžete dozvědět, co se děje během nastěhování, a můžete si přečíst i o našich doporučeních pro vyhnutí se jakýmkoli následným…
Mohu smlouvu předčasně ukončit (po nastěhování)?
Jste již ubytovaní, ale potřebujete se vystěhovat dříve, než jste se s majitelem původně domluvili? Tento článek vám vysvětlí, jak to lze…
Jakub z IT
Časté aktualizování stránek činí naše ajťáky velmi smutnými. A to my nechceme, tak na to prosím myslete. 🥺🐰

29 nejčastějších dotazů majitelů

Jak funguje pronajímání přes Flatio?
V tomto článku naleznete jednoduché shrnutí procesu pronajímání přes Flatio. Zjistěte vše, co potřebujete vědět před sdílením své nabídky!
Jaké je povinné vybavení nemovitosti?
Jaké vybavení a služby musí být v nemovitosti vždy dostupné? Využijte tento článek k pochopení, co by vaše nabídka měla poskytovat každému…
Kolik stojí inzerce na Flatio?
Zajímá vás, jak se Flatio liší od ostatních ubytovacích platforem? Zde se dočtete o našem provizním systému a jak to celé funguje.
Jsou na Flatio osobní prohlídky?
Co dělat, když obdržíte žádost o osobní prohlídku nemovitosti? Zjistěte, jak se s tímto požadavkem vypořádat a jak ho minimalizovat!
Jaká je výše provize pro Flatio?
V tomto článku se dočtete, jaký provizní poplatek Flatio účtuje za své služby, jak se výše poplatku různí a jakým způsobem se hradí.
Potřebuji pro inzerci na Flatio kvalitní fotografie?
Fotky jsou jedny z nejdůležitějších částí vaší inzerce nemovitosti. Podívejte se na naše rady a návrhy, jak je pořídit správně!
Je součástí pronájmů přes Flatio i smlouva o pronájmu?
Zajímá vás, jak fungují nájemní smlouvy a jak se podepisují? Přečtěte si tento článek, který obsahuje také vzor poskytované smlouvy!
Kdo je odpovědný za plnění podmínek popsaných ve smlouvě o pronájmu?
Zjistěte, kdo smlouvu podepisuje, kdo je zodpovědný za plnění všech stanovených závazků, a jak postupovat v případě porušení pravidel.
Jak mohu aktualizovat kalendář dostupnosti své nabídky?
Porozumějte důležitosti neustále aktuálního kalendáře a přečtěte si vše o manuálním i automatickém způsobu nastavení dostupnosti.
Je možné nastavit minimální či maximální délku pronájmu?
Máte nějaké preference ohledně délky rezervací? Tento článek vám vysvětlí, kde a jak toto můžete ve svém profilu nastavit!
Jak nastavím cenu pronájmu?
V tomto článku můžete najít detailního průvodce každou možností nastavení cen, kterou Flatio nabízí. Zjistěte, jak vše funguje!
Mohu nabídnout lepší cenu při delším pronájmu?
Zajímají vás slevy na základě délky pronájmu? Níže naleznete, jaké možnosti Flatio nabízí a jak je můžete pro své nájemce nastavit.
Mohu omezit počet osob, které v nemovitosti můžou bydlet?
Co když nechcete využít maximální kapacitu vaší nemovitosti a preferujete radši ubytování méně nájemců? Naučte se, jak tyto limitace nastavit!…
Obdržel jsem žádost o rezervaci. Co mám dělat?
Co se stane, když obdržíte novou žádost o rezervaci, jak ji schválit/zamítnout a co dalšího byste měli vědět? Zde najdete vše o rezervačním…
Mohu zamítnout žádost o rezervaci? Je za to nějaká penalizace?
Tento článek slouží k úplnému pochopení našich pravidel ohledně zamítání rezervací. Podívejte se, jak zamítnutí kategorizujeme a jaká mají…
Co se stane po schválení žádosti o rezervaci?
Zjistěte, jak funguje systém podpisu smlouvy, kdy se smlouva stane platnou a co dělat v případě, když nájemce smlouvu nepodepíše včas.
Jak funguje podpis smlouvy o pronájmu?
Chcete se dozvědět, jak na Flatio funguje podpis nájemní smlouvy pro obě smluvní strany? V tomto článku naleznete veškeré podrobnosti!
Co když nájemník nepodepíše smlouvu o pronájmu nebo nezaplatí první nájem?
Tento článek vás provede krok po kroku procesem zrušení nájemní smlouvy, které uvolňuje váš kalendář pro jiné, serióznější nájemníky.
Kdy dostanu zaplacen svůj nájem?
Chcete vědět, jak jsou určena data splatnosti a kdy vám bude nájemné přeposláno? Tento článek vám sdělí všechny podrobnosti!
Kde najdu fakturu za provizi?
Potřebujete faktury za provizní poplatek, který jsme si strhli z plateb nájemného? Podívejte se, kde najdete všechny faktury pohromadě!
Nájemník mi nezaplatil včas. Co mám dělat?
I když tyto situace nastávají velmi málo, tento článek vysvětluje základy našich opatření v případech, kdy má nájemce zpoždění s úhradou nájmu…
Na co nesmím zapomenout při předávání bydlení?
Od přípravy ubytování až po předání nemovitosti - tento článek vás provede celým procesem nastěhování vašeho nového nájemce!
Jak pracovat s předávacím a přebíracím protokolem?
Zajímá vás, kde můžete najít vzory protokolů, jak s nimi pracovat nebo jaké procesy jsou s nimi spojené? Vše se dozvíte v tomto článku!
Mohu nájemníkovi předat nemovitost dříve nebo později než je uvedeno ve smlouvě o pronájmu?
Přejete si změnit data pobytu na nájemní smlouvě? Žádný problém! Níže se dočtete o všech možnostech provedení této úpravy.
Jak mohu vytvořit dodatek ke smlouvě?
Chtěli byste se svým nájemcem přidat nějakou oficiální dohodu přímo na smlouvu? Naučte se, jak to lze provést, a podívejte se na naše vzorové…
Jak mohu smlouvu o pronájmu prodloužit?
Prodloužení nájemní smlouvy na Flatio nemůže být jednodušší! Zjistěte, jak to provést prostřednictvím svého profilu ve webové aplikaci Mé…
Může některá ze stran smlouvu o pronájmu předčasně ukončit? (Storno podmínky)
Kdy a jak může být smlouva vypovězena a jaké povinnosti jsou s tím spojené? Přečtěte si o takových situacích v tomto článku.
Jak probíhá vystěhování nájemníka?
Zajímá vás, jak by měl vypadat proces vystěhování nájemníka a o co je třeba se postarat? Využijte tento článek, který vás vším provede!
Nájemník za sebou zanechal nepořádek nebo jiné škody. Co mám dělat?
Problémů s nájemci se obává každý majitel, ale Flatio vám poskytuje bezpečnostní opatření. Přečtěte si, jak problémům předcházet nebo jak je…
Všechna relevantní témata v nápovědě prozkoumána, ale stále si nevíte rady?
Kontaktujte nás
Něco nefunguje jak má?
Nahlašte chybu