Přihlásit se jako nájemník Přihlásit se jako majitel Přihlásit se jako firma
27. červen 2020 · 2 minuty čtení

Co musím splňovat, abych si mohl pronajmout bydlení střednědobě?

Využívat služeb střednědobých pronájmů může téměř kdokoliv! Existují však jisté predispozice, které musí každý uživatel, ať už majitel či zájemce o bydlení, splňovat.

Osoba, která hodlá vybrané bydlení pronajímat střednědobě, musí disponovat oprávněním k pronájmu bydlení, a to zejména v případě, pokud se jedná o osobu, která není vlastníkem bydlení - toto oprávnění pomáhá předcházet případným budoucím problémům. Další predispozicí, kterou musí střednědobé byty splňovat, je úplné vybavení bydlení a bezdrátové internetové připojení (Wi-Fi) - tyto dva standardy zajistí potenciálnímu zájemci o bydlení bezstarostný pobyt. Zájemce se tak může zabývat pouze tím, jaké oblečení či předměty si s sebou vezme.

Naopak člověk, který shání střednědobý pronájem, by měl mít minimálně přístup k internetu, telefonu a bankovnímu účtu, ze kterého bude muset provádět platby nájmů - všechny tyto predispozice zajistí hladký průběh při obstarávání bydlení i během pronájmu jako takového. Není totiž žádným tajemstvím, že spousta služeb zajišťujících pronájmy funguje online bez nutnosti osobních prohlídek. Zájemce o bydlení si tak může obstarat bydlení během několika málo minut.

Proces získání pronájmu zahrnuje také uzavření smlouvy o pronájmu mezi majitelem bydlení a nájemníkem, která je dalším standardem střednědobého bydlení. Pro její uzavření je nutný minimální věk nájemníka 18 let. Pokud zájemce o bydlení této věkové hranice nedosahuje, musí být na smlouvě uveden jeden z rodičů nebo zákonný zástupce - majitel pak s touto skutečností musí počítat.

Obě strany by pak měly mít na paměti, že klíčem k úspěšnému pronájmu je řádná komunikace. Je totiž dost pravděpodobné, že ať už majitel, zájemce o bydlení či samotná zprostředkovatelská služba budou chtít zodpovědět nějaké další otázky (např. zjistit dodatečné informace o zájemci o bydlení nebo o bytě jako takovém). Pokud však majitel nebo zájemce o bydlení nespolupracují, k úspěšnému pronájmu spíše nedojde. Zájemce o bydlení se poohlédne po jiném pronájmu nebo majitel upřednostní jiného zájemce. Nedostatečná komunikace jedné ze stran (nebo obou) pak může vést k různým penalizacím a negativním hodnocením (zde záleží na podmínkách konkrétní služby).

Přidejte se ke stovkám spokojených majitelů. Na Flatio vše vyřídíte online, budete mít méně starostí a více času.

Sdílejte tento článek:
Doporučujeme
Jak se daní příjmy z pronájmu bytů
Flatio x NomadX
Aktuálně - Vládní omezení ubytovacích služeb se Flatio netýká