Mohu smlouvu ukončit ještě předtím, než se nastěhuji? (Storno podmínky) - Flatio
Přihlásit se jako nájemník Přihlásit se jako majitel Přihlásit se jako firma
Nápověda Nápověda pro nájemníky Smlouva o pronájmu Mohu smlouvu ukončit ještě předtím, než se nastěhuji? (Storno podmínky)
Kategorie

Mohu smlouvu ukončit ještě předtím, než se nastěhuji? (Storno podmínky)

Článek byl aktualizován 23. 4. 2020.

Potřebujete zrušit již platnou nájemní smlouvu? Zjistěte, jak to lze provést, a přečtěte si vše o našich storno podmínkách!

Ano, možné to je. Pokud se z nějakého důvodu nemůžete/nechcete nastěhovat do pronajatého bydlení k datu počátku smlouvy o pronájmu, můžete smlouvu vypovědět bez udání důvodu.

Výpovědní lhůta se zde neuplatňuje a výpověď nabývá účinnosti okamžikem jejího doručení pronajímateli (tedy jakmile se pronajímatel dozví o vašem rozhodnutí o odstoupení od smlouvy.

Druh storno podmínek, který bude uplatněn, závisí na preferencích uvedených pronajímatelem v popisu nabídky bydlení. (Informaci o druhu storno podmínek naleznete jak v žádosti o rezervaci, tak v detailu nabídky na Flatio).

POZNÁMKA: Pokud jste již uhradili vratnou kauci, na kterou měl pronajímatel nárok podle nastavení svých preferencí na Flatio, storno podmínky se na ni nevztahují - kauce vám bude vrácena v plné výši.

Přísné (30 dní) storno podmínky

 1. Pokud je výpověď pronajímateli doručena více než 30 dní před začátkem nájemní smlouvy, vrátíme vám celé první nájemné.
 2. Pokud je výpověď pronajímateli doručena v rozmezí 29 až 14 dní před začátkem nájemní smlouvy, máte nárok na vrácení poloviny prvního nájemného. Zbylá část (50 %) prvního nájmu a servisního poplatku připadá pronajímateli a Flatio.
 3. Pokud je výpověď pronajímateli doručena méně než 13 dní před začátkem nájemní smlouvy, první nájemné propadá ve prospěch pronajímatele.

Sousedské (14 dní) storno podmínky

 1. Pokud je výpověď pronajímateli doručena více než 14 dní před začátkem nájemní smlouvy, vrátíme vám celé první nájemné.
 2. Pokud je výpověď pronajímateli doručena v rozmezí 13 až 7 dní před začátkem nájemní smlouvy, máte nárok na vrácení poloviny prvního nájemného. Zbylá část (50 %) prvního nájmu a servisního poplatku připadá pronajímateli a Flatio.
 3. Pokud je výpověď pronajímateli doručena méně než 6 dní před začátkem nájemní smlouvy, první nájemné propadá ve prospěch pronajímatele.

Přátelské (7 dní) storno podmínky

 1. Pokud je výpověď pronajímateli doručena více než 7 dní před začátkem nájemní smlouvy, vrátíme vám celé první nájemné.
 2. Pokud je výpověď pronajímateli doručena v rozmezí 6 dní až 48 hodin před začátkem nájemní smlouvy, máte nárok na vrácení poloviny prvního nájemného. Zbylá část (50 %) prvního nájmu a servisního poplatku připadá pronajímateli a Flatio.
 3. okud je výpověď pronajímateli doručena méně než 47 hodin před začátkem nájemní smlouvy, první nájemné propadá ve prospěch pronajímatele.

Vrácení servisního poplatku (s účinností od října 2022)

Servisní poplatek je vždy vratný. Mějte prosím na paměti následující:

Pokud do 48 hodin po nabytí platnosti nájemní smlouvy zašlete zprávu s žádostí o zrušení rezervace ("výpověď od počátku smlouvy") na adresu týmu podpory Flatio, máte nárok na vrácení celé částky, kterou jste zaplatili za servisní poplatek.

(Poznámka: Nájemní smlouva se stává platnou, jakmile splníte všechny nezbytné požadavky, tj. smlouvu podepíšete, zaplatíte první nájemné a servisní poplatek a v případě, že jste si nevytvořili rezervaci na vaši firmu, nahrajete kopii svého osobního dokladu.)

Po uplynutí 48 hodin máte nárok na vrácení servisního poplatku ve formě "poukazu" ve výši zaplaceného servisního poplatku. Poukaz můžete použít na další rezervaci a je platný po dobu 12 měsíců.

Pokud bude servisní poplatek u vaší příští rezervace nižší než hodnota poukazu, vystavíme vám nový poukaz na zbývající částku, který bude taktéž platit 12 měsíců.

Jak můžete poukaz využít?

Stačí zadat kód poukazu do pole "Slevový kód" na stránce rezervace.

Jaké jsou vaše možnosti?

 • Poukaz můžete využít sami při další rezervaci.
 • Poukaz můžete prodat jiné osobě, nebo jej věnovat jako dárek.
 • Poukaz lze použít na rezervaci v jakékoli destinaci na Flatio. Neexistuje zde žádný limit.

(Poznámka: Pokud rezervaci nezrušíte vy, ale pronajímatel či jiná strana, případně něco jiného, co nebylo zapříčiněno vámi, máte nárok na vrácení celé zaplacené částky včetně servisního poplatku. Peníze vám budou vráceny na vaši kreditní kartu nebo bankovním převodem.)

Jak vypovědět nájemní smlouvu?

Nejprve je třeba kontaktovat naši zákaznickou podporu, která se postará o ukončení smlouvy a případné vrácení peněz (pokud to bude možné).

Doporučujeme vám také následně kontaktovat pronajímatele a celou situaci mu vysvětlit, aby byl s touto skutečností obeznámen.

Byl tento článek přínosný?