Přihlásit se jako nájemník Přihlásit se jako majitel Přihlásit se jako firma
Nápověda Nápověda pro nájemníky Platby Jakým způsobem mohu zaplatit nájem?
Kategorie

Jakým způsobem mohu zaplatit nájem?

Pro co nejvyšší pohodlí a plynulost procesu lze nájemné na Flatio hradit různými způsoby. Navíc si pro každou platbu nájmu můžete zvolit jinou platební metodu! Nejste tak vázáni jedním vybraným typem platby.

Expresní platba

Nejčastějším a nejrychlejším způsobem, jak uhradit nájem, a zajistit tak např. úspěšné dokončení smluvního procesu (v případě prvního nájmu), je použití expresní platby. Na Flatio můžete aktuálně platit následujícími expresními metodami: platební kartou, Apple Pay či Google Pay a Bitcoinem

Platební karta

Nejpoužívanějším typem expresní platby je bezesporu platba kreditní či debetní platební kartou. Platební brána, kterou na Flatio používáme, podporuje platební karty typu MasterCard, VISA a Maestro

UPOZORNĚNÍ: Údaje z platebních karet si Flatio neukládá, proto je nutné každou platbu nájmu tímto způsobem znovu provést v aplikaci Mé bydlení.

Apple Pay/Google Pay

Platit na Flatio můžete také pomocí Apple Pay či Google Pay. Tyto platební metody uvítáte zejména tehdy, jestliže je již aktivně využíváte např. pro bezkontaktní placení v obchodech - obě služby vám totiž umožňují uložit si do nich všechny vaše platební karty a nákup provést na pár kliknutí bez nutnosti vyplňování platebních údajů. Tyto platební metody doporučujeme také ve chvíli, kdy se vám nedaří provést platbu platební kartou. 

POZNÁMKA: Platební metoda Apple Pay je společností Apple podporována pouze v internetovém prohlížeči Safari. Pokud chcete nájem uhradit tímto způsobem, je třeba si Mé bydlení otevřít v tomto internetovém prohlížeči (ať už na mobilu či v počítači). 

Bitcoin

Disponujete volnými Bitcoiny? Pak vás jistě potěší skutečnost, že na Flatio můžete nájem hradit také za pomoci této kryptoměny, stačí postupovat dle aplikace Mé bydlení!

POZNÁMKY:

  • V současné době je možnost platit bitcoiny dostupná pouze pro platby v eurech a korunách .
  • Maximální limit pro platby touto kryptoměnou je 1000 (25 000 Kč) za 72 hodin.
  • Pokud potřebujete zaplatit vyšší částku než 1000  (25 000 Kč), kontaktujte prosím náš tým zákaznické podpory. Pomohou vám tento problém vyřešit rozdělením částky na jednotlivé platby.
  • Platba bitcoiny je stejně rychlá jako platba kreditní kartou. Pokud bude vše provedeno správně, obdržíme platbu okamžitě.
  • Flatio nemůže provádět refundace v bitcoinech ani kreditní kartou. Vrácení peněz lze provést pouze bankovním převodem. Proto vás v případě refundace požádáme, abyste nám poskytli vaše bankovní údaje.

Moje platba byla zamítnuta/zrušena

Pokud během platebního procesu dojde k zamítnutí nebo zrušení vaší platby, zkontrolujte si, prosím, následující: 

  • peněžní zůstatek na vašem účtě, 
  • výši denního platební limitu,
  • výši platebního limitu pro platby online.

Jedná se o nejčastější příčiny zamítání plateb, při kterých je třeba kontaktovat vaši banku - ta vám celou situace pomůže vyřešit (a to i tehdy, byla-li vám platba zablokována v důsledku interních procesů vaší banky, např. skrze vyšší částku prováděné platby nebo příjemce v jiné zemi/na jiném kontinentu). 

Zkontrolujte si také, že jste v rámci 3D Secure zabezpečení plateb provedli autorizaci platby, ať už formou správně vepsaného SMS kódu či potvrzením platby v mobilní aplikaci/internetovém bankovnictví vaší banky.

Nedaří se mi otevřít platební bránu

Pokud se vám při pokusech o zaplacení expresní kartounedaří vůbec vyvolat platební bránu, může být problém také v používaném prohlížeči - ze zkušeností víme, že největší úspěšnost mají platby prováděné v internetovém prohlížeči Chrome.

Pokud však používáte internetový prohlížeč Safari, může být řešením také použití platební metody Apple Pay (viz níže).

Bankovní převod

Pro úhradu nájmu můžete využít také platbu bankovním převodem. Ten však nedoporučujeme v případě platby prvního nájmu, neboť dokončení smluvního procesu nabírá na zpoždění (platba putuje zpravidla 2-3 pracovní dny) a zvyšuje se riziko storna rezervace samotným majitelem. Při úhradě ostatních nájmů je pak třeba mít na paměti data splatností a peníze zasílat s dostatečným předstihem.

Při vyplňování bankovního příkazu k úhradě dbejte zvýšené pozornosti, zejména při zadávání čísla účtu příjemce spolu s kódem banky, variabilního symbolu/zprávy pro příjemce (ty slouží pro správné spárování přijaté platby s pohledávkou), a v neposlední řadě také výše nájmu (případně dalších údajů).

Byl tento článek přínosný?