Přihlásit se jako nájemník Přihlásit se jako majitel Přihlásit se jako firma
Nápověda Nápověda pro majitele Jak si nastavit ceny Mohu nastavit různé ceny pronájmu pro různé měsíce v roce?
Kategorie

Mohu nastavit různé ceny pronájmu pro různé měsíce v roce?

Samozřejmě! Na Flatio máte možnost stanovit si i různé ceny pro různá období v roce. Je však třeba mít na paměti, že při rezervacích se na celou délku pobytu aplikuje výše nájmu, která je platná v den nastěhování.

Pro zjednodušené pochopení celého principu si uveďme modelovou situaci

Představte si, že máte běžný nájem (za 30 dní) nastavený na částku 20 000 Kč, přičemž na měsíc červen (tzn. 01.06. až 30.06.) chcete nájem zvýšit na 25 000 Kč a na měsíc červenec (tzn. 01.07. až 31.07.) na částku 30 000 Kč. 

Nyní obdržíte rezervaci na období 15.06. až 31.10. Výše nájmu za 30 dní tak bude činit 25.000 Kč (a bude platná po celou délku rezervace) i přesto, že je rezervace vytvořená až do konce října - je to přesně z toho důvodu, že den nastěhování spadá právě do intervalu se zvýšenou cenou.

Stejným způsobem se může stát, že bude vytvořena rezervace na období 10.05. až 15.08. V tento moment bude použita výše běžného nájmu, čili 20 000 Kč, a stejně jako v předchozím případě bude platná po celou délku rezervace i přesto, že tato rezervace pokrývá měsíce se zvýšenou částkou.

Nastavení různých cen pro různá období

Nastavení cen výše uvedeným způsobem provedete opět ve webové aplikaci Mé pronájmy:

  1. V sekci Nabídky vyberte konkrétní nabídku (kliknutím na její název).
  2. V editačním menu vyberte položku Ceny a délka pronájmu.
  3. V podsekci Rozšířené nastavení nájmu klikněte na tlačítko + Přidat novou výši nájmu.
  4. V zobrazeném formuláři zadejte požadované údaje, tzn. datum intervalu, po který si přejete vyšší cenu, a výši nájmu, který chcete po dané období vybírat. 
  5. Celou akci potvrďte stiskem tlačítka Uložit.
Byl tento článek přínosný?