Přihlásit se jako nájemník Přihlásit se jako majitel Přihlásit se jako firma
Nápověda Nápověda pro majitele Jak si nastavit ceny Jak nastavím cenu pronájmu?
Kategorie

Jak nastavím cenu pronájmu?

Zda zájemce vytvoří žádost o rezervaci či nikoliv závisí také na výši ceny pronájmu. Nebudeme vám nic nalhávat, čím výhodnější cena je, tím je vyšší pravděpodobnost příchozí žádosti o rezervaci. Ale protože víme, co je v sázce, je stanovení výše ceny vždy pouze na vás a vašem rozhodnutí. S cenou si můžete v průběhu inzerce hrát a měnit ji (např. snížit v případě, že žádostí o rezervace nebude tolik, kolik si představujete) dle libosti a vašich potřeb přímo z vaší webové aplikace Mé pronájmy.

Je však třeba mít na paměti, že výše cen pronájmů zahrnují jak poplatky za služby typu voda, plyn, energie, vytápění (pokud jejich výše nepřekročí 25 % měsíčního nájmu, v opačném případě si tento poplatek můžete naúčtovat), tak poplatek za zprostředkování pro Flatio. Proto při přemýšlení nad tím, jakou částku nastavit, tyto skutečnosti nezapomeňte zohlednit.

Jakou výši ceny zvolit?

Stále si nejste jisti cenou, kterou hodláte za svoje bydlení požadovat? Nevadí! I když je tato částka plně ve vaší kompetenci, z našich osobních zkušeností víme, že u apartmánů s jednou ložnicí bývají nejžádanější ceny do 30 000 Kč, u apartmánů se dvěmi ložnicemi do 35 000 Kč a u větších apartmánů až do 45 000 Kč

Výši částky samozřejmě ovlivňuje také lokalitadispozice či vybavení bydlení - u luxusnějších apartmánů v centru města budou zájemci o bydlení ochotni zaplatit o něco více než u standardně vybavených apartmánů v okrajových částech. 

Nastavení ceny

Nájemné pro konkrétní bydlení nastavíte v aplikaci Mé pronájmy: 

  1. V sekci Nabídky vyberte konkrétní nabídku (kliknutím na její název).
  2. V editačním menu vyberte položku Ceny a délka pronájmu.

Na Flatio existuje několik možností, kterými si můžete výši ceny za pronájem nastavit. 

Základní nastavení cen

V podsekci Základní nastavení nájmu nastavujete výši měsíčního nájmu za 30 po sobě jdoucích dní. Je to cena, ze které se bude počítat poměrná část v případě, že by zájemce o bydlení požadoval bydlení např. pouze na 14 dní.

Rozšířené nastavení cen nebo-li nastavení ceny dle období

V podsekci Rozšířené nastavení nájmu si můžete nastavit výši nájmu pro různá období. Potřebujete zohlednit období Vánoc, Velikonoc či jiné svátky? Proveďte to právě zde. Stiskem tlačítka "+ Přidat novou výši nájmu" vyvoláte formulář, ve kterém vyplníte příslušné datumy a požadovanou výši nájmu. Je však třeba mít na paměti, že výše nájmu se určuje podle datumu nastěhování.

Příklad: Když si nastavíte výši ceny za pronájem 26 000 Kč pro období 23.09.-31.09., a přijde vám žádost o rezervaci na období 26.09.-31.12., bude nájemník po celou dobu pronájmu platit 26 000 Kč měsíčně.

Nastavení cen dle délky pronájmu

V podsekci Sleva z nájmu podle délky smlouvy můžete zvýhodnit rezervace, které byly vytvořené na delší dobu a nastavit pro dané období procentuální slevu. K dispozici máte období 30-89 dní, 90-179 dní, 180 dní a více. Sleva se následně vypočítá ze základního nastavení nájmu.

Byl tento článek přínosný?