Přihlásit se jako nájemník Přihlásit se jako majitel Přihlásit se jako firma
Nápověda Nápověda pro majitele Jak Flatio funguje a proč se vyplatí Kdo jsou typičtí zájemci o bydlení na Flatio?
Kategorie

Kdo jsou typičtí zájemci o bydlení na Flatio?

Projela vám hlavou myšlenka, z jakého důvodu a jaký typ člověka by vůbec mohl vyhledávat bydlení na pár měsíců? Důvody mohou být různé. Stejně tak se různí i typy našich klientů. 

Nejčastěji střednědobé bydlení vyhledávají klienti z důvodů pracovních. Ať už se jedná o manažery firem, kteří hledají přechodné bydlení při řešení obchodních záležitostí na pobočkách svých firem, či budoucí korporátní zaměstnance podstupující tzv. trainee programy. Výjimkou nejsou ani tzv. digitální nomádi, cestovatelé, kteří nejsou vázáni pracovním místem a mohou pracovat odkudkoliv. Tato skupina tvoří až 50 % všech nájemníků a jejich zastoupení je z velké části tvořeno také firemními rezervacemi zadanými v rámci služby Flatio for Business, která společnostem umožňuje najít bydlení ať už pro jejich současné či budoucí zaměstnance.

Další podstatnou část klientů tvoří mladí lidé cestující do dané země za rozvojem dosavadních znalostí. Nejčastěji se tak jedná o účastníky studijního programu Erasmus, klasické vysokoškolské studenty shánějící ubytování na semestr či dva, stážisty ve velkých firmách. Tato skupina tvoří circa čtvrtinu (25 %) všech Flatio klientů.

Neméně důležitou část naší klientely pak tvoří rodiny či páry hledající bydlení z důvodu rekonstrukce či dokonce výstavby vlastního bydlení. Mezi zástupci typických klientů se také čas od času najdou lidé hledající bydlení na pár týdnů či měsíců z důvodů léčebných pobytů nebo lidé cestují za poznáváním nových kulturrekreací či návštěvou příbuzných. Celá tato skupina patří mezi nejrozmanitější, a tvoří zbylých 25 % naší klientely.

Ať už vám žádost o rezervaci přijde od kohokoliv, nezapomínejte, že vždy máte možnost volby a podle údajů, které vám o sobě zájemce o bydlení zanechá, se můžete rozhodnout, zda mu své bydlení pronajmete či nikoliv.

Byl tento článek přínosný?