Přihlásit se jako nájemník Přihlásit se jako majitel Přihlásit se jako firma
Nápověda Nápověda pro majitele Jak Flatio funguje a proč se vyplatí Jsou moje nemovitosti a peníze na Flatio v bezpečí?
Kategorie

Jsou moje nemovitosti a peníze na Flatio v bezpečí?

První nájem

Obdržím první nájem i v případě, že se nájemník s platnou smlouvou nenastěhuje? Ano, je to možné! Na Flatio si můžete vybrat z několika typů storno podmínek, které v kombinaci se smluvním procesem, jehož součástí je i platba prvního nájmu předem na náš sběrný účet, tvoří účinný nástroj proti lehkomyslným zájemcům o bydlení. Pokud se tedy stane, že vám nájemník s platnou smlouvou zruší rezervaci 13 dní a méně před počátkem platnosti smlouvy, a vy máte nastavené základní neboli přísné storno podmínky, máte nárok na celý první nájem.

Pokud by se nájemník rozhodl zrušit celý pobyt ve lhůtě 14-29 dní před počátkem platnosti, máte nárok na polovinu prvního nájmu. Pokud by však ke zrušení ze strany nájemníka došlo 30 dní a více před počátkem platnosti, vrací se první nájem nájemníkovi - tuto dobu již považujeme za dostatečně dlouhou pro nalezení alternativního nájemníka do vašeho bydlení. Tyto informace jsou platné opět pro základní neboli přísné storno podmínky. Přečtěte si více o různých storno podmínkách a problematice předčasného ukončení v článku zde.

Pokud dojde v den nastěhování k bezproblémovému předání bydlení (a my tuto skutečnost budeme mít potvrzenou ze strany nájemníka ať už telefonicky či mailem), odesíláme první nájem následující pracovní den. V případě, že k potvrzení bezproblémového předání bydlení nedojde, ale zároveň od nájemníka či od vás neevidujeme odstoupení od smlouvy o pronájmu, odesíláme peníze automaticky 8. den od nastěhování (tzn. datum nastěhování + 7 dní). Tento nájem zajišťuje nájemníkovi ubytování na 30 dní od začátku smlouvy o pronájmu. 

Každý další nájem je placen nájemníkem na náš sběrný účet, na kterém se v případě platby převodem peníze zdrží maximálně 24 hodin (v praxi vám peníze odesíláme následující pracovní den). Pokud je nájem placený platební kartou skrze platební bránu, peníze jsou odesílány po 5 pracovních dnech.

Více o výpočtu nájmů a jejich odesílání se můžete dočíst v samostatném článku zde.

Flatio Garanční kauce

Ačkoliv všechny zájemce o bydlení prověřujeme a snažíme se vám tak přivádět solventní a slušné nájemníky, vždy se může stát nějaká nehoda (ať už vlastním přičiněním nebo cizím), která může mít za následek škodu na vašem majetku. Z toho důvodu zavedlo Flatio tzv. Garanční kauci, která má za následek všechny tyto politováníhodné situace pokrýt a je k dispozici všem majitelům inzerujícím na Flatio, kteří nemají nastaveno složení klasické kauce (při pronájmech od 180 dní) u dané nabídky v aplikaci Mé pronájmy. Jedná se o fond, ze kterého jsme schopni uhradit vám škodu až do výše 250 000 Kč

Přečtěte si více o Flatio Garanční kauci a podmínkách jejího užití zde.

Byl tento článek přínosný?