Přihlásit se jako nájemník Přihlásit se jako majitel Přihlásit se jako firma
Nápověda Nápověda pro majitele Jak Flatio funguje a proč se vyplatí Jsou moje nemovitosti a peníze na Flatio v bezpečí?
Kategorie

Jsou moje nemovitosti a peníze na Flatio v bezpečí?

První nájem

Můžete obdržet první nájemné, i když se nájemník nenastěhuje?

Ano, je to možné! Na Flatio si můžete vybrat z několika typů storno podmínek v kombinaci s nájemní smlouvou, jejíž součástí je platba prvního nájemného předem na náš sběrný účet.

Jedná se o účinný nástroj, který chrání pronajímatele před lehkomyslnými zájemci o bydlení, kteří pouze naznačují, že mají o pronájem zájem. Pokud se tedy stane, že vám nájemník s platnou smlouvou zruší rezervaci 13 dní a méně před počátkem platnosti smlouvy, máte nárok na celý první nájem.

Pokud by se nájemník rozhodl zrušit celý pobyt ve lhůtě 14-29 dní před počátkem platnosti smlouvy, máte nárok na polovinu prvního nájmu. Pokud by však ke zrušení ze strany nájemníka došlo 30 dní a více před počátkem platnosti, vrací se první nájem nájemníkovi - tuto dobu již považujeme za dostatečně dlouhou pro nalezení alternativního nájemníka do vašeho ubytování.

Tyto informace jsou platné pro základní neboli přísné storno podmínky. Přečtěte si více o různých storno podmínkách a problematice předčasného ukončení v článku zde.

Pokud dojde v den nastěhování k bezproblémovému předání bydlení (a my tuto skutečnost budeme mít potvrzenou ze strany nájemníka, ať už telefonicky či mailem), odesíláme první nájemné následující pracovní den. 

V případě, že k potvrzení bezproblémového předání bydlení nedojde, ale zároveň od nájemníka či od vás neevidujeme odstoupení od smlouvy o pronájmu, odesíláme peníze automaticky 3. den od nastěhování. Tento nájem zajišťuje nájemníkovi ubytování na 30 dní od začátku smlouvy o pronájmu. 

Každý další nájem je placen nájemníkem na náš sběrný účet, na kterém se v případě platby převodem peníze zdrží maximálně 24 hodin (v praxi vám peníze odesíláme následující pracovní den). Pokud je nájem placený platební kartou skrze platební bránu, peníze jsou odesílány po 5 pracovních dnech.

Více o výpočtu nájmů a jejich odesílání se můžete dočíst v samostatném článku zde.

Flatio Garanční kauce

Přestože se vám snažíme přivádět profesionální a starostlivé nájemníky, vždy může dojít ke škodě na vašem majetku. Z toho důvodu zavedlo Flatio tzv. Garanční kauci, která tyto politováníhodné situace pokrývá.

Jedná se o fond, ze kterého vám můžeme uhradit škody až do výše 250 000 Kč. Je k dispozici všem majitelům inzerujícím na Flatio, kteří nemají nastaveno složení klasické vratné kauce.

Poznámka: Pronajímatelé na Flatio nemohou vybírat vratnou kauci u pobytů kratších 180 dní (6 měsíců). V určitých regionech některých zemí, například ve Španělsku, však existují výjimky, kde místní zákony vyžadují, aby pronajímatelé vybírali kauci nehledě na délku pobytu nájemce. V takových případech může být vratná kauce vybírána i u krátkodobých pobytů.

Přečtěte si více o Flatio Garanční kauci a podmínkách jejího užití zde.

Byl tento článek přínosný?