Přihlásit se jako nájemník Přihlásit se jako majitel Přihlásit se jako firma
Nápověda Nápověda pro nájemníky Jak Flatio funguje Co musím udělat pro to, abych se mohl nastěhovat do vybraného bytu?
Kategorie

Co musím udělat pro to, abych se mohl nastěhovat do vybraného bytu?

V podstatě je to jednoduché. Všechno začíná tvorbou žádosti o rezervaci, díky které se majitel dozví o tom, že máte o jeho bydlení zájem. V detailu každé nabídky naleznete rezervační blok, ve kterém je nutné vybrat datové rozpětí, na které vybrané bydlení potřebujete (pole Datum nastěhování a Datum vystěhování). 

Pokud budete moci vybrat oba datumy, gratulujeme, bydlení je s největší pravděpodobností v požadovaném termínu dostupné. Výběrem počátečního a koncového datumu pobytu vám stránky Flatio zobrazí přesný rozpis nájmů včetně všech poplatků.

Pokud jste spokojení s tím, co vidíte, stiskem tlačítka Žádost o rezervaci budete připuštěni do rezervačního procesu, kde je nutné vyplnit jak povinné údaje (jméno, příjmení, atd.), tak údaje o sobě, na základě kterých se majitel rozhoduje, zda vám žádost o rezervaci schválí či nikoliv. My proto vřele doporučujeme vyplnit tolik informací o vás samých a účelu vašeho pobytu, kolik je jen možné. Žádost o rezervaci je v podstatě taková vaše vizitka.

Po splnění všech kroků v rezervačím procesu bude žádost o rezervaci odeslána majiteli, který má 24 hodin na její schválení či zamítnutí. V případě schválení dochází k vytvoření a předložení návrhu smlouvy o pronájmu, který je okamžikem schválení podepsán ze strany majitele. 

Vy poté v rámci 24 hodin musíte dokončit smluvní proces, který sestává z: přečtení a podpisu smlouvy o pronájmu (online autorizačním kódem), nahrání kopie identifikačního průkazu a platby prvního nájmu spolu se servisním poplatkem

Po splnění kroků smluvního procesu spolu s fyzickým připsáním peněz na sběrný účet Flatio se smlouva o pronájmu stává platnou se všemi jejími právy a povinnostmi. Smlouva o pronájmu je uzavírána přímo mezi vámi a majitelem, proto je třeba mít jakékoliv úpravy odsouhlaseny protistranou.

Po dokončení smluvního procesu se vám v aplikaci Mé bydlení odemknou kontakty na majitele - v ten moment již nic nebrání tomu domluvit se přímo s majitelem na předání bydlení.

Byl tento článek přínosný?