Přihlásit se jako nájemník Přihlásit se jako majitel Přihlásit se jako firma
Nápověda Nápověda pro majitele Jak začít pronajímat na Flatio Průvodce pro vložení nabídky nemovitosti na Flatio
Kategorie

Průvodce pro vložení nabídky nemovitosti na Flatio

Průvodce pro vložení nabídky bytu či pokoje najdete na následující adrese: www.flatio.cz/pro-majitele/vlozit-nabidku

V prvním kroku nám sdělíte, s jakým typem nabídky a v jakém městě hodláte na Flatio začít inzerovat. Můžete zájemcům nabízet buď celé byty/domy či samostatné pokoje (pronájem lůžek u nás možný není a do budoucna tento typ pronájmů nezvažujeme). My se nyní zaměříme na průvodce pro vložení celého bytu, který se oproti samostatnému pokoji liší pouze v maličkostech.

Inzerce vaší nemovitosti

Zvolte tedy položku Chci pronajímat byt/dům/pokoj a vyberte město, ve kterém se vaše bydlení nachází. Pokud v roletkovém menu takové město není, kontaktujte nás na [email protected] a my jej během pár hodin do systému doplníme. V průvodci pak vyberte položku Jiné. Stiskem tlačítka Pokračovat se dostanete do samotného průvodce pro vložení nabídky, který je rozdělen na dvě části - informace o vaší nabídce a informace o vás.

Vaše nabídka

V této části vyplníte všechny podstatné informace potřebné k vytvoření vaší nabídky. Vše můžete později snadno upravit v aplikaci Mé pronájmy. Po založené účtu v této aplikaci budete moci snadno spravovat svou nabídku nemovitostí, rezervace, nájemníka atd.

 • Adresa - Pro správné zobrazení adresy nabídky je nutné zadat název ulice, číslo budovy, poštovní směrovací číslo a město. Upozorňujeme, že automatické dokončení může poskytovat návrhy názvů ulic a měst. Tyto informace však nestačí a je potřeba vyplnit veškeré výše zmíněné údaje. Pokud máte potíže s vyplněním přesných údajů o adrese vaší nemovitosti, neváhejte poslat e-mail našemu týmu zákaznické podpory na [email protected]. Do e-mailu uveďte přesnou adresu. Náš tým zákaznické podpory ji poté upraví v systému manuálně.
 • Typ nemovitosti - Přesně popište svůj druh nemovitosti výběrem následujících typů: Byt, loft, podkrovní byt, dům, vila, rodinný dům, venkovský dům, bungalov atd.
 • Apartmán - U apartmánů můžete vybrat počet ložnic v poli hned vedle počtu osob. Pokoje - Zde je potřeba zadat pokoje, které jsou v daném apartmánu/bytě k dispozici a uvést základní informace o každém z nich. (Například u ložnic můžete specifikovat, zda se jedná o průchozí pokoj, kolik má lůžek a zda má ložnice vlastní koupelnu. U garsoniéry můžete uvést například to, kolik má lůžek v obývacím pokoji.)
 • Vybavení a příslušenství - V této části můžete v následujících sekcích vybrat vybavení, které mohou nájemníci využívat:
  • Základní nábytek (pohovka, šatní skříň, zrcadlo atd.)
  • Pro co nejpohodlnější pobyt (ložní prádlo, nádobí, žehlící prkno, mop atd.)
  • Stavební náležitosti (balkón, terasa, vytápění atd.)
  • Nadstandardní vybavení (krb, bazén, vířivka, garáž atd.)
  • Něco pro děti (postýlka, kočárek, přebalovací pult, hračky atd.)
  • Přístupnost (bezbariérový přístup, výtah, sedátko ve sprše atd.)
  • Bezpečnostní prvky (bezpečnostní zámek, detektor kouře, trezor atd.)
  • Internet Poznámka: Můžete zadat rychlost stahování a odesílání dat internetového připojení (Wi-Fi), které je k dispozici ve vaší nemovitosti. Doporučujeme navštívit stránku speedtest.net, kde získáte přesný výsledek rychlosti. Odkaz na stránku s výsledky poté můžete vložit do příslušného pole. Vyplnění výsledku rychlosti internetu může zvýšit zájem o pronájem vaší nemovitosti. Předplatné zahrnuté v ceně (například kabelová televize, Netflix, HBO MAX, Disney+, úklid, snídaně atd.)
  • Elektronická zařízení (klimatizace, televize, lednice, mikrovlnná trouba, kávovar, Playstation atd.)

   Poznámka
   : Údaje v části "Vybavení a příslušenství" vyplňte přesně a podle skutečnosti. Uvedené informace by také měly odpovídat fotografiím, které nahrajete. Tato sekce je pro nájemníky velmi důležitá, protože mnozí z nich si hledají ubytování minimálně na 14 dní a preferují vybavené nemovitosti.

 • Titulek a popis - Titulek vaší nabídky by měl být takový, aby ve zkratce vystihoval největší pozitiva vaší nemovitosti. Je váš obývací pokoj stále zalitý slunečním světlem? Zmiňte se o tom! Má nemovitost jedinečnou nebo historickou architekturu? Nebojte se na to upozornit! Popis nabídky by pak měl obsahovat, co dalšího nájemník v nemovitosti najde. Tuto část inzerce vaší nabídky považujeme za nezbytnou, a proto existuje samostatný návod na její vyplnění, které najdete zde. Nemáte zrovna tu pravou náladu na vytvoření mistrovského díla? Bez obav, do této sekce můžete vstoupit později a přidat tak popis a titulek v aplikaci Mé pronájmy.
 • Fotky - Fotografie vaší nemovitosti můžete přidat hned, ale pokud je zatím nemáte připravené, můžete tento krok přeskočit a přidat je později v aplikaci Mé pronájmy. Fotografie vaší nemovitosti jsou hlavním lákadlem pro potencionální nájemníky. Jsou jedním z hlavních důvodů, proč zájemce klikne na vaši nemovitost pro zjištění více podrobností. Dejte si proto záležet na tom, abyste nahráli kvalitní fotografie ve vysokém rozlišení, které přesně reprezentují celou vaši nemovitost.
 • Cena a dostupnost - Cena a dostupné termíny vaší nemovitosti jsou pro přilákání potencionálních nájemníků stejně důležité jako fotografie. Pro zjednodušení procesu nastavení této sekce jsme do tohoto kroku zahrnuli pouze základní nastavení ceny a dostupnosti. Později můžete v aplikaci Mé pronájmy získat přístup k pokročilým možnostem nastavení ceny a dostupnosti. Nyní vyplňte ideální cenu pronájmu pro vaši nemovitost. Nezapomeňte, že ceny uvedené na Flatio musí zahrnovat všechny služby a náš provizní poplatek. Doplňte také datum prvního dne, od kterého je nemovitost k dispozici k pronájmu.

Informace o vás

Abychom mohli vaši nabídku vložit k nám do systému a poté na vaši žádost spustit její inzerci, je třeba doplnit informace také o vaší osobě.

 • Kontakt - Pro začátek nám od vás bude stačit pouze e-mailová adresa, na kterou vám bude chodit veškerá komunikace, a telefonní číslo, díky kterému s vámi bude moci být ve spojení naše ochotná zákaznická podpora. Můžeme se vám zaručit, že tyto údaje nebudou nijak zneužity a budou sloužit čistě pro komunikaci mezi vámi a službou Flatio. Proto od vás budeme potřebovat také souhlas se zpracováním osobních údajů.
 • O vás - Dále od vás budeme vyžadovat vaše ctěné jméno a příjmení, a stručné představení se budoucím nájemníkům - zájemce o bydlení totiž nezajímají informace pouze o vaší nabídce, ale také o vás samotných. Můžete se tedy rozepsat o své povazezálibách, případně zkušenostech s pronajímáním, a v jakých směrech můžete být budoucím nájemníkům nápomocní.
 • Heslo - Pro úspěšné vytvoření vašeho uživatelského profilu je důležité nastavení silného hesla. Zvolte vaše heslo rozumně - mělo by obsahovat jak malá a velká písmena, tak číslice a speciální znaky (při vyplňování vám bude asistovat indikátor síly hesla).

Průvodce vkládáním nabídky se snažíme neustále vyvíjet a upravovat na základě zpětné vazby jak vaší, tak zájemců o bydlení - často se totiž stává, že zájemcům některé informace v detailu nabídek chybí. Pokud se jedná o opakující se dotazy, zvažujeme zařazení takových položek přímo do procesu vkládání nabídky. 

Ať už jste však průvodcem prošli v jakékoliv fázi jeho vývoje, pokud vaší nabídce budou nějaké informace chybět, ozveme se vám, a vy si je jednoduše doplníte v aplikaci Mé pronájmy.

Byl tento článek přínosný?