Přihlásit se jako nájemník Přihlásit se jako majitel Přihlásit se jako firma
Nápověda Nápověda pro nájemníky Nastěhování a vystěhování Co když majitel požaduje (vratnou) kauci?
Kategorie

Co když majitel požaduje (vratnou) kauci?

Pronajímatelé na Flatio nemohou vybírat vratnou kauci u pobytů kratších 180 dnů (6 měsíců). V určitých regionech některých zemí (například ve Španělsku) však existují výjimky, kde místní zákony vyžadují, aby pronajímatelé vybírali vratnou kauci nehledě na délku pobytu nájemce. V takových případech může být vratná kauce vybírána i u krátkodobých pobytů.

Pronajímatel musí požadovanou vratnou kauci nastavit ve webové aplikaci Mé pronájmy manuálně. Kauce není nastavována automaticky.

Pokud je vratná kauce vyžadována a v aplikaci správně nastavena, uvidíte její výši během vytváření žádosti o rezervaci (při zadání data nastěhování a vystěhování) předtím, než žádost odešlete. Poté kauci uvidíte také v souhrnu dané žádosti a v nájemní smlouvě.

Vratnou kauci je třeba odeslat na bankovní účet Flatio v den zahájení nájmu (obvykle v den nastěhování). Můžete ji pohodlně zaplatit prostřednictvím webové aplikace Mé bydlení. Více informací o tomto postupu naleznete zde.

Pokud jste vyzváni k zaplacení (vratné) kauce u pobytů kratších 180 dní v regionech, kde neplatí žádné výjimky, vratnou kauci pronajímateli NEPLAŤTE a neprodleně informujte Flatio tým zákaznické podpory.

Takové jednání pronajímatele je v rozporu s Obchodními podmínkami Flatio a může způsobit, že daná nabídka bydlení bude deaktivována.

Byl tento článek přínosný?